• -50%
  • -50%

PJSC VITAMÍNY - Propolisová tinktúra, 25ml

3,50 €
1,75 € Zľava 50%
S DPH 3-4

PJSC VITAMÍNY - Propolisová tinktúra, 25ml

Množstvo

Propolisová tinktúra sa používa na liečbu rán a ulceróznych lézií.

Indikácie pre použitie: mikrotraumy a povrchové poranenia kože, slizníc, otitis (akútny zápal stredného ucha) , faryngitída (zápal hltana) , angína, sinusitída (zápalové ochorenie sliznice prínosových dutín) , periodontitída (zápalové postihnutie periodoncia zuba, veľmi často predstavuje jednu z komplikácií neliečeného hlbokého kazu zuba)

Spôsob podávania: Propolisová tinktúra sa používa lokálne pre dospelých a deti od 3 rokov vo forme aplikácií, kloktadiel, oplachov, ako aj inhalácií. V prípade mikrotraumy a hnisavých kožných ochorení aplikujte propolisovú tinktúru s tampónom na postihnuté miesto 1-3 krát denne. Počas liečby vonkajšieho hnisavého otitis, po toalete ušného kanála, vložte tampón navlhčený propolisovou tinktúrou do ucha (po dobu 1-2 minút 2-3 krát denne) alebo vštepte 1-2 kvapky propolisovej tinktúry 3-4 krát denne. V prípade chronickej tonzilitídy a faryngitídy namažte sliznicu 1-2 krát denne počas 8-15 dní. Okrem toho v prípade tonzilitídy by sa mala propolisová tinktúra použiť na prípravu inhalačného roztoku alkohol-voda v pomere 1:20.

Vykonajte 1-2 inhalácie denne, priebeh liečby je 7-10 dní. Pri chronickej maxilárnej sinusitíde opláchnite čeľustné dutiny roztokom pripraveným z propolisovej tinktúry a 0,9% roztoku chloridu sodného (v pomere 1:10) 2-krát denne počas 2 týždňov. V prípade periodontálneho ochorenia sa propolisová tinktúra vstrekuje na turundy do periodontálnych vreciek počas 5 minút. V prípade povrchových erózií a lézií ústnej sliznice použite roztok pripravený z 15 ml propolisovej tinktúry na 1/2 šálky teplej vody, 4-5 krát denne, počas 3-4 dní.

Trvanie cyklu určuje lekár individuálne.

Vlastnosti použitia

Pred použitím lieku sa poraďte s lekárom.

Pri používaní lieku sú možné komplikácie, takže pacient by mal byť upozornený na možnosť ich výskytu. Príznaky intolerancie propolisu sa môžu vyskytnúť ihneď po jeho použití alebo po niekoľkých hodinách alebo dokonca dňoch. U niektorých pacientov sa objavujú len pri opakovanom priebehu liečby.

Zloženie/INCI: 1 fľaša obsahuje propolisové tinktúry (Propolisi tinctura) (1:10) (extraktant - etanol 80% (vol / v)) - 25 ml alebo 100 ml;

Ďalšie zložky: okrem extraktantu nie sú žiadne.

Uporoznenie: Kontraindikácie: Precitlivenosť na propolis alebo individuálnu neznášanlivosť, najmä u osôb s ochoreniami pečene alebo obličiek, ekzémami, alergickými reakciami (najmä na včelie produkty), krvácaním z postihnutých oblastí kože a slizníc.

 Neodporúča sa používať súčasne s inými antiseptikami alebo včelími produktmi. Ak je potrebné súčasne užívať akékoľvek iné lieky, poraďte sa so svojím lekárom. Použitie pre deti od 3 rokov. Počas tehotenstva alebo dojčenia sa liek neodporúča používať.

Nežiaduce reakcie

Liečivo v bežných terapeutických dávkach je netoxické a dobre znášané. Nežiaduce reakcie sú zriedkavé.

Možné nežiaduce reakcie: poruchy kože a podkožného tkaniva: žihľavka, lokálne svrbenie kože, lokálny edém, začervenanie kože, pľuzgiere, vezikulárne vyrážky, suchosť a praskliny kože, najmä na rukách a iných častiach tela v kontakte s liekom;

poruchy centrálneho nervového systému: závraty;

poruchy imunitného systému: alergické reakcie vrátane alergickej dermatitídy, hyperémie, svrbenia kože, vyrážky, laryngospazmu, dýchavičnosti, angioedému, horúčky;

poruchy gastrointestinálneho traktu: nevoľnosť;

poruchy dýchacieho systému: dýchavičnosť.

Možné sú lokálne reakcie vrátane pocitu pálenia jazyka, sucha v ústach.

V prípade nežiaducich reakcií by ste mali prestať používať liek a poraďte sa s lekárom.

Skladovanie: Uchovávajte v pôvodnom obale pri teplote neprevyšujúcej 25 °C. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Krajina pôvodu: UA

4823008903311

Špecifické referencie

PJSC VITAMÍNY - Propolisová...

3,50 € 1,75 €