FarmGrup Kyselina listová s vitamínmi B6 + B12, 50 tab

4,90 €
S DPH 3-4

FarmGrup Kyselina listová s vitamínmi B6 + B12, 50 tab

Množstvo

Kyselina listová je rastový faktor – je pre telo potrebný na tvorbu kožných buniek, slizníc a vlasov. Pre ženu plánujúcu tehotenstvo je kyselina listová najdôležitejším vitamínom, pretože je zodpovedná za vývoj plodu a rast buniek. Aj krátky nedostatok kyseliny listovej v počiatočných štádiách tehotenstva môže viesť k rozvoju defektov nervového systému plodu.

Okrem svojej úlohy pri tvorbe fetálnych buniek sa kyselina listová podieľa na tvorbe všetkých krvných elementov. Ďalej zabezpečuje dobrú náladu tým, že sa podieľa na metabolizme biologicky aktívnych látok serotonínu a adrenalínu, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v stave nervovej sústavy.

Vitamín B12 a kyselina listová sú vzájomne prepojené vitamíny, preto sa odporúča ich kombinovaný príjem. Nedostatok vitamínu B12 vedie k rozvoju čiastočného alebo sekundárneho nedostatku kyseliny listovej.

Vitamín B6 sa podieľa na premene aminokyselín, metabolizme tryptofánu, metabolizme lipidov a nukleových kyselín, podieľa sa na udržiavaní imunitnej odpovede, procesoch inhibície a excitácie v centrálnom nervovom systéme a prispieva k normálnej tvorbe erytrocytov.

Prispieva k udržaniu normálnej hladiny homocysteínu v krvi. Nedostatočný príjem vitamínu B6 je sprevádzaný zvýšenou únavou, depresívnymi stavmi, nervozitou a zhoršením stavu pokožky.

Zloženie/INCI: Pomocná látka mikrokryštalická celulóza (nosič), pyridoxín hydrochlorid, zemiakový škrob, protihrudkujúca látka stearát vápenatý (protihrudkujúca látka), kyselina listová, kyanokobalamín.

Upozornenie: kontraindikácie: individuálna intolerancia zložiek, tehotné a dojčiace ženy po konzultácií s lekárom

Skladovanie: Na suchom mieste, chránenom pred priamym slnečným žiarením a mimo dosahu detí pri teplote neprevyšujúcej 25°C.

Krajina pôvodu: Rusko

4640001385209

Špecifické referencie

FarmGrup Kyselina listová s...

4,90 €